ЖивотновъдствоНОВИНИ

Петролът продължава да поевтинява след отмяната на американските атаки срещу Иран

Цените на петрола тръгнаха надолу след прогнози на Тръмп за скорошен край на войната с Иран, снимка Pixabaz.com

Сорт Брент се търгува под 83 долара за барел

Цените на петрола се понижиха днес, след като президентът на САЩ Доналд Тръмп отмени планираната атака срещу Иран, информира БТА, позовавайки се на ДПА.

Барел суров петрол сорт Брент с доставка през октомври се търгуваше на малко над 83 долара по време на сутрешните търгове в Азия, което представлява спад от почти 7 процента.

Американският лек суров петрол WTI понижи цената си с 6,17 на сто до 79,47 долара за барел в електронната търговия.

Тръмп съобщи, че е отложил „най-голямата атака от Втората световна война насам“, за да даде шанс за нови преговори с Иран.

Въпреки резкия спад в цените на петрола на фондовите пазари в Азия спадът продължи, като според анализаторите слабостта се дължи главно на нарастващите опасения, че бумът в областта на изкуствения интелект може да започва да губи инерция.