Учените от ИЗК „Марица“ ще организират специален онлайн курс за фенотипиране при доматите, съобщават от ССА. Искате да разберете кое отличава един сорт от друг? Заповядайте да проучим заедно колекция от 250 сорта домати. Запишете се на нашия курс по фенотипиране.
Чрез участието си в курса ще получите фундаментални познания за фенотипиране на домати, което ще ви позволи да разберете по-добре генетичното разнообразие на този вид. Това е и една добра възможност за работа в екип и създаване на партньорства с изследователски групи от различни държави.
Курсът е подходящ за учени, агрономи, студенти, зеленчукопризводители, граждани – любители градинари. Официален език е английски, но ще бъдат предложени възможности за превод на български.
Участието е безплатно, но се изисква регистрация. За повече информация:
http://harnesstom.eu/en/publications-1-2/publications-1-1.html?fbclid=IwAR1XIkguQFjp-FUBlJdTv3pX2eBwRUYsUeMLxCwlmCe8x6uybbrRFz8NSec